Przedszkole Publiczne w Rzuchowej

33-114 Rzuchowa 278

tel 14 67 46 091

zspigrzuchowa@interia.pl

IV spotkanie przedszkolaków z grupą muzyczną Jaszczury

W piątek tj. 12 kwietnia przedszkolaki już po raz kolejny uczestniczyły w spotkaniu z muzykami z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele.

Tym razem panowie zaprezentowali grupę instrumentów perkusyjnych nazywaną potocznie „przeszkadzajkami”.  Kubańskie rytmy na bębnach conga wprawiły dzieci w dobry nastrój i zachęciły do wyklaskiwania energicznych i dynamicznych rytmów. Nasi milusińscy poznali też inne instrumenty oraz ich trudne nazwy jak: bongosy, kanjira, zestawy dzwonków, bębny timbales i wysłuchali ciekawostek na temat ich budowy i pochodzenia. Dzieci miały też okazję zobaczenia i wysłuchania jedynego w Europie instrumentu jakim jest „Talerz sprężyna”.

Z wielkim zainteresowaniem słuchały muzyki granej na żywo i obserwowały instrumenty muzyczne, z których płynęły piękne dźwięki, co przełożyło się na radosne i aktywne przeżywanie spotkania.

Autor: C.S.-M.