Przedszkole Publiczne w Rzuchowej

33-114 Rzuchowa 278

tel 14 67 46 091

zspigrzuchowa@interia.pl

Wernisaż prac plastycznych „Wiosna”

Przedszkolaki z naszego przedszkola, zarówno te starsze, jak i te z najmłodszych grup, uczestniczyli w kwietniu w niecodziennym doświadczeniu. Ich zadaniem było wykonać pracę plastyczną techniką malowania dziesięcioma palcami. Temat przewodni był niezwykle inspirujący – „Wiosna” Antonio Vivaldiego.

Zanim dzieci przystąpiły do tworzenia swoich dzieł, miały okazję uczestniczyć w obserwacjach przyrodniczych, słuchać tekstów literackich oraz wyrażać muzykę poprzez ruch. To wszechstronne podejście nauczycielek pozwoliło im na pełniejsze zrozumienie tematu i wyrażenie własnych uczuć w sposób twórczy. Malowanie techniką „10-u palców” pozwalało im na swobodne eksperymentowanie z kształtami i kolorami, co skutkowało niezwykle barwnymi i pełnymi energii dziełami. Najciekawsze z nich znalazły swe miejsce na przygotowanym wernisażu prac plastycznych.

Wśród wystawionych prac zauważalna była różnorodność interpretacji. Przedszkolaki wyraziły swoje odczucia i skojarzenia z muzyką na swój sposób.

Przedstawione prace były nie tylko piękne wizualnie, ale także pełne emocji i wyobraźni. Dzieci oddawały atmosferę wiosennego poranka, pełnego śpiewu ptaków oraz kwitnących drzew i kwiatów. Niektóre prace emanowały radością i energią, podczas gdy inne ukazywały delikatność i subtelność natury.

Wernisaż był okazją do podziwiania talentów najmłodszych oraz docenienia piękna sztuki i muzyki. To wydarzenie nie tylko umożliwiło dzieciom wyrażenie siebie przez sztukę, ale także przypomniało wszystkim, jak ważne jest wspieranie i docenianie kreatywności najmłodszych.

Autor: A.S.