warunki ubezpieczenia

Sposoby likwidacji szkód

1. Drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie ergohestia.pl : zgłoś szkodę, chcesz zgłosić szkodę ( wypełnij formularz ), co się stało? Wybieramy - zgłaszam szkodę z pozostałych ubezpieczeń (np. AC, NNW, majątek, cargo, podróż); dalej wg tego jak prowadzi program.
  2. Bezpośrednio przesłanie do Centrali listem poleconym na adres: STU Ergo Hestia,          Hestii 1, 81-731 Sopot.

Szczególnie godny polecenia jest wybór drogi elektronicznej, co bardzo przyspieszy wypłatę odszkodowania, tym bardziej, że ocena trwałego uszczerbku na zdrowiu jest dokonywana na podstawie dokumentacji medycznej.

Do zgłoszenia szkody należy załączyć:

1. Wniosek – zgłoszenie wypadku z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków potwierdzone przez placówkę oświatową poszkodowanego: dziecka, ucznia, studenta.
  2. Kserokopię kompletnej dokumentacji medycznej związanej z wypadkiem.
  3. Kserokopię  karty informacyjnej z pobytu w szpitalu na skutek choroby. ( Tylko wtedy, gdy to świadczenie jest wykupione. )
  4. Oryginały rachunków związane z kosztami leczenia powypadkowego, lub związane           z rehabilitacją, albo powypadkowym leczeniu zębów stałych.
  5. Inne dokumenty uzupełniające niezbędne do dokonania prawidłowej oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu o które może się zwrócić ubezpieczyciel.

Ogólne informacje o ubezpieczeniu

Ochrona ubezpieczeniowa NNW jest całodobowa w kraju i na całym świecie                           ( z wyjątkiem państw które są w stanie wojny ).

Ubezpieczenie obejmuje wycieczki szkolne, praktyki zawodowe, ferie, wakacje oraz przerwy świąteczne.

W zakres ochrony ubezpieczeniowej wchodzi m.in.

- wyczynowe uprawianie sportu,

- rehabilitacja powypadkowa,

- zwrot kosztów leczenia,

- zwrot kosztów odbudowy stomatologicznej zębów,

- trwały uszczerbek na zdrowiu na skutek omdlenia,

- ryczałt za pobyt w szpitalu na skutek nagłego zachorowania i wypadku itd.