Uczeń Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzuchowej wystąpił na Koncercie Galowym w Filharmonii Krakowskiej!

Szymon Chatała, uczeń klasy VIII  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzuchowej,  zaśpiewał na XIII Koncercie Galowym  „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”  w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego   w  Krakowie.  Szymon   jest  laureatem  VIII   edycji  Festiwalu  Piosenki  Niezłomnej

i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.  To  cykliczne ogólnopolskie wydarzenie artystyczne  organizuje  Stowarzyszenie Muzyczne Passionart z Krakowa  przy udziale Filharmonii im. Karola Szymanowskiego,  Województwa Małopolskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Podstawowym celem Festiwalu jest upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych. Młodzi artyści wyrażają to za pomocą muzyki, zachowując od zapomnienia pieśni (melodie i teksty) śpiewane w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Gorąco gratulujemy Szymonowi oraz Jego Rodzicom. Występ w Koncercie  Galowym w doborowym  w towarzystwie Chóru Filharmonii Krakowskiej oraz Orkiestry Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie to wielki zaszczyt nie tylko dla Szymona, ale również dla całej społeczności szkolnej oraz  środowiska lokalnego. Słowa uznania dla wszystkich nauczycieli oraz wychowawców Szymona.

Jesteśmy z Ciebie dumni!

Jacek Włodek